موسسه فرهنگی، هنری آرتا

اولین نمایشگاه سالانه هنرآموزان آرتا

این نمایشگاه از روز شنبه 14 شهریور ماه تا پنجشنبه 19 شهریور ماه در گالری هژبر اداره ارشاد خرم ‏آباد برگزار گردید. خانم راضیه گودرزی، مدیر موسسه آرتا درباره هدف از برگزاری نمایشگاهی آثار، آشنایی هنرآموزان با ارائه حرفه ایی آثارشان به مخاطب می باشد و اینکه هنرآموزان بعد از گذراندن مراحل آموزشی می توانند نتیجه تلاش خود را ببینند. 45 اثر از هنرآموزان دوره های متفاوت به این نمایشگاه راه یافتند. در این نمایشگاه آثار هنرآموزان سه دوره مختلف به نمایش گذاشته شده است.

 

دوره نقاشی کودک: در این دوره که برای سنین ۷ تا ۱۰ سال به صورت دوره‌ای جداگانه برگزار می‌گردد. مهم‌ترین مسئله خلاقیت کودک می‌باشد که بستگی به توانایی خود کودک دارد. پیشرفت یک کودک بستگی به درک و شناخت او نسبت به محیط اطراف دارد. خانم سهیلا محکی مربی این دوره به کودک کمک می‌کند اعتماد به نفس و نظم و خلاقیت را در طی این دوره‌ها کسب نمایند.

 

دوره نقاشی و طراحی خلاقانه، که توسط خانم تارا گودرزی با بیش از 15 سال سابقه تدریس به نوجوانان می‏باشد. دوره مقدماتی آن برای آشنایی هنرجویان با طراحی واقع‌گرایانه می‌باشد و همچنین نقاشی با توجه به تصورات ذهنی در این دوره به طور جدی پیگیری می‌شود. پایه این دوره بر اساس پرورش خلاقیت و ایجاد اعتماد به توانایی‌ها در هر هنرآموز تعریف شده است.

 


دوره حجم سازی که توسط خانم سمانه فیاضی آموزش داده شده است. برای سنین ۸ تا ۱۱ سال تعریف شده. در طول این دوره هنرآموزان با طرز ساخت خشت گلی و طراحی و نقش‌زنی و سه شکل هندی در قالب آویز شنا می‌شوند. سپس این نقش‌ها را تبدیل به وسایل کاربردی و تزیینی می‌کنند

 

افتتاحیه این نمایشگاه با حضور بیش از 200 نفر صورت گرفت. همچنین جناب آقای نقدیان، ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان خرم‏ آباد از ایشان به خاطر برپایی نمایشگاهی پرمخاطب با این سطح کیفی تشکر به عمل آوردند.

تاریخ ارسال: شنبه 21 شهریور 1394 ساعت 22:49 | نویسنده: موسسه فرهنگی،هنری آرتا